HYDROKANGAZ – profesjonalna inspekcja kanalizacji

Usługa inspekcji kanalizacji bazuje na wykorzystaniu specjalistycznych kamer inspekcyjnych, za pośrednictwem których sprawdzany jest stan sieci kanalizacyjnej pod kątem wszelkiego rodzaju uszkodzeń, wad i nieprawidłowości mogących prowadzić do powstawania rozmaitych, często regularnie powtarzających się awarii. Najczęściej procedurę tę przeprowadza się w związku z zaistniałym już problemem, podczas dokonywania diagnozy instalacji. W praktyce jednak inspekcję kanalizacji warto rozważyć już przy pierwszych niepokojących i cyklicznie nawracających objawach dotyczących efektywności działania sieci.

Najważniejsze powody, dla których warto zlecić przeprowadzenie inspekcji kanalizacji

Spośród kluczowych korzyści związanych z wykonywaniem monitoringu kanalizacji wymienić należy przede wszystkim:

– możliwość uzyskania precyzyjnej informacji na temat przyczyn niedrożności lub innych dysfunkcji systemu,

– pełną identyfikację źródła problemu z uwzględnieniem dokładnej lokalizacji usterki,

– opcję uzyskania gruntownej analizy stanu technicznego sieci,

– znaczną oszczędność środków finansowych w porównaniu z doraźnymi sposobami radzenia sobie ze spontanicznie pojawiającymi się awariami, a także wynikającą z szansy podjęcia odpowiednich działań przed zaistnieniem bardziej poważnych uszkodzeń.

Inspekcję kanalizacji przeprowadza się przede wszystkim wówczas, kiedy niedrożność instalacji regularnie się powtarza. Kamera wprowadzona do wnętrza przewodów umożliwia zidentyfikowanie wszystkich problemów dotyczących sieci, takich jak np. zagniecenia i deformacje rur, miejscowe załamania spadku czy też źle założone uszczelki, które wystają poza przeznaczoną dla siebie przestrzeń roboczą. Jak wynika z posiadanego przez naszą firmę doświadczenia, wyłącznie gruntowna i profesjonalna inspekcja kanalizacji jest w stanie jednoznacznie określić przyczynę cyklicznie nawracających problemów niedrożności przewodów. Dopiero natomiast po ich ustaleniu możliwe jest podjęcie właściwych działań mających na celu trwałe, a nie wyłącznie tymczasowe wyeliminowanie usterki.

Pozostałe cele wykonywania inspekcji sieci

Regularnie powtarzające się problemy z działaniem instalacji kanalizacyjnej to jeden z głównych, lecz nie jedyny powód, dla których przeprowadza się usługę jej monitoringu. Z pozostałych najpowszechniejszych wymienić należy także inspekcje kanalizacji realizowane w związku z odbiorami powykonawczymi oraz wykonywane na potrzeby sprawowania kontroli nad kanalizacją w eksploatacji.

Kluczowe zalety współpracy z firmą HYDROKANGAZ w ramach inspekcji kanalizacji

Nasza firma posiada ponad 10-letnie doświadczenie nie tylko w dokonywaniu inspekcji kanalizacyjnych, ale również w zakresie przeprowadzania jej szerokorozumianych napraw. Dzięki temu jesteśmy w stanie zarówno zidentyfikować źródło awarii, jak i trwale oraz w krótkim czasie je wyeliminować. Ponadto dysponujemy nowoczesnym, niezawodnym sprzętem oraz wysokokwalifikowanym personelem, ściśle wyspecjalizowanym w poszczególnych dziedzinach hydrauliki. Na wykonane prace udzielamy gwarancji, a także pozostajemy do Państwa dyspozycji w trybie 24/7.

Inspekcja kanalizacji Warszawa i okolice

Jeśli chodzi o wszystkie świadczone przez HYDROKANGAZ usługi, w tym także takie jak inspekcja kanalizacji Warszawa stanowi podstawowy obszar naszej działalności. Oprócz terenu stolicy obsługujemy jednak również wszystkie miejscowości zlokalizowane w promieniu 100 km od niej – m.in.: Zielonkę, Marki, Wołomin, Ząbki, Legionowo, Serock czy Łomianki. Do współpracy serdecznie zapraszamy zatem klientów zarówno z Warszawy, jak i z miast względem niej ościennych.