WUKO to potoczne określenie techniki czyszczenia kanalizacji metodą ciśnieniową.

Określenie to, wzięło swoją nazwę od specjalistycznych pojazdów wyposażonych w pompę, która tłoczy wodę pod dużym ciśnieniem. Inaczej metodę ciśnieniową nazywa się hydrodynamiczną.

Jest to jedna z najskuteczniejszych metod udrażniania rur stosowana obecnie przez pogotowie kanalizacyjne. Posiada wiele zalet, między innymi nie wymaga zastosowania toksycznych środków żrących, a więc jest nieinwazyjna oraz obojętna dla środowiska naturalnego.

Ciśnieniowa metoda czyszczenia kanalizacji polega na wprowadzeniu do rur z pojazdu WUKO specjalnego węża, który pod dużym ciśnieniem tłoczy wodę. Do pracy wykorzystuje się węże o różnych średnicach i zróżnicowany asortyment głowic ciśnieniowych wykonanych ze stali nierdzewnej. Jest to uzależnione od rodzaju zalegających zanieczyszczeń i średnicy rur. Wąż jest dopasowany do średnicy rur oraz występujących w nich zanieczyszczeń. Wąż zostaje wprowadzony w głąb rur kanalizacyjnych. Głowica reguluje ciśnienie, a specjalna pompa tłoczy wodę, powodując oderwanie zanieczyszczeń z rur. Tłoczona z pojazdu WUKO woda, za pośrednictwem wprowadzonego w głąb przewodów węża, pod wysokim ciśnieniem rozbija i wypłukuje zanieczyszczenia i usuwa zatory. Nieczystości odprowadzane są do zbiornika samochodu WUKO.

W zależności od rodzaju kanalizacji, miejsca zatoru i typu osadów wykorzystuje się różne dysze czyszczące. Do jednych z najbardziej skutecznych zalicza się dysze rotacyjne, które potrafią rozbijać nawet stare osady wapienne. Rozdrobnione pod wysokim ciśnieniem nieczystości trafiają do studni rewizyjnej, skąd zostają następnie usunięte. Odpowiednio dobra ilość dysz (strumieni wody), pozwala wypłukać zalegające osady z rur kanalizacyjnych o średnicach od 50 do 400 mm. Dzięki naprowadzeniu strumienia wody pod dużym ciśnieniem (do 200 bar) możliwe jest usuwanie takich nieczystości jak stary, zalegający tłuszcz, piasek czy kamienie.

Świadczona przez Hydrokangaz usługa czyszczenia ciśnieniowego rur kanalizacyjnych obejmuje wszelkie instalacje sanitarne oraz kanalizację deszczową. Nasz samochód asenizacyjny (WUKO) wyposażony jest w pompy o wydajności ciśnienia roboczego 316l/m, co w połączeniu z naszym wieloletnim doświadczeniem sprawia, że żadne zanieczyszczenia nie są nam straszne. Oferujemy profesjonalne i skuteczne udrażnianie kanalizacji w Warszawie i okolicach.

Nasze pogotowie hydrauliczne świadczy usługi na rzecz

  • zarówno klientów indywidualnych,
  • jak i przedsiębiorstw,
  • instytucji publicznych,
  • oraz innych podmiotów, które chcą zlecić przepychanie rur wysoko wykwalifikowanym profesjonalistom dysponującym odpowiednią wiedzą i fachowym wyposażeniem.

KONTAKT Z POGOTOWIEM KANALIZACYJNYM

tel. +48 514 516 925
e-mail: grzegchoj@wp.pl

Nasze usługi realizujemy we wszystkich stołecznych dzielnicach: Białołęka, Targówek, Rembertów, Praga, Wola, Mokotów, Wilanów, Śródmieście, Ursynów, Żoliborz, Bielany, Włochy, Bemowo, a także w miejscowościach sąsiadujących z Warszawą (Zielonka, Kobyłka, Marki, Wołomin, Ząbki, Józefów, Wiązowna, Otwock, Legionowo, Radzymin, Serock, Łomianki, Mińsk-Mazowiecki, Sulejówek).